OLK: FALALAMI GRAMY

II LIGA
KS Play Basket Kraszewice – Wenteo Ostrów Wlkp. 44:65
Starcie z czołową ekipą II ligi zapowiadało się ciężko. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu dramatyczna. Dopiero od trzeciej kwarty zaczynamy realizować założenia taktyczne i jesteśmy po prostu bardziej skuteczni w ataku. Nasza obrona nie jest zła, ale mnóstwo strat i dziwnych decyzji w ataku sprawiają, że gramy falami. Ten sezon w drugiej lidze miał służyć rozwojowi poszczególnych zawodniczek i zawodników. W dużej mierze się to udało. W tym meczu zabłysnął Gracjan Galiderowicz grając bardzo dobry basket: 16 pkt (2x3 pkt), 8 zb, 1 bl, 12 eval. Z dobrej strony pokazała się także Martyna Jastrzębska notując 8 pkt (2x3 pkt), 3 zb, 5 as, 2 przech, 9 eval. Każdy mecz w II lidze ma swoich bohaterów bez względu na wynik. Oczywiście przed nami jeszcze mnóstwo pracy nad detalami i ograniem. To był ostatni mecz w tym sezonie, w kolejnym na pewno trzeba bardziej zbilansować skład. Tymczasem trzeba docenić każdy drobny sukces i postęp. Wygraliśmy 3 spotkania, ulegliśmy w 9. Jednak główny cel czyli progres udało się osiągnąć i to najbardziej cieszy. Wyniki meczowe przyjdą z czasem.

KS Play Basket Kraszewice – Wataha Ekspert Team Ostrów Wlkp. 56:75
Pojedynek z liderem, który jak się później okazało, nie miał większego znaczenia do rozstawienia zespołów przed play off. Oba zespoły bez optymalnego rostera. Do połowy trzeciej kwarty tracimy ok 7-10 pkt i ciągle jesteśmy w grze. Niestety kolejne minuty i nasze niecelne rzuty z dystansu pokazują, że w tym meczu w lepszej dyspozycji są rywale. Wygrywają zasłużenie, a my musimy popracować nad trójkami i obroną. Być może to był gorszy dzień, bo przecież obwód to nasza siła. W play off nie może być już potknięć, wykorzystajmy nasze atuty i poprawmy niedociągnięcia. Ostatecznie z matematycznych wyliczeń wynika, że zajmujemy 3. miejsce po rundzie zasadniczej i trafiamy w postseason na Insekt Serwis Team Ostrów Wlkp. Wracając jednak do samego meczu to raziliśmy niemiłosiernie skutecznością, czas na poprawę i to na pewno nastąpi.