U15K: DWUKROTNY COME BACK ZAKOŃCZONY ZWYCIĘSTWEM

Chyba nikt nie spodziewał się aż takich emocji w pierwszym meczu sezonu kadetek starszych. W spotkaniu u siebie z UKS Lider II Swarzędz było wszystko, co w koszykówce najpiękniejsze czyli wielkie emocje do samego końca zakończone happy endem. Początek meczu mocny w wykonaniu rywalek, które zaczynają od startu 3:16. W kolejnych minutach nieco pozbieraliśmy się w ataku i kończymy kwartę 9:20. Odpalamy ofensywnie w drugiej odsłonie. Sporo szybkich ataków konstruowanych przede wszystkim z coraz lepszej pracy w obronie pozwala wyjść na prowadzenie po pierwszej połowie wynikiem 33:31. Niestety w trzeciej kwarcie ponownie mocno uderzają Liderki rozpoczynając tą część meczu od runu 12:0. Ponownie odzywają się demony w naszej defensywie. Pozwalamy na 27 oczek w tej kwarcie dla Swarzędza. Wchodzimy w ostatnią kwartę z 12 punktowym deficytem. Ponownie wznosimy się na wyżyny naszych możliwości by odrobić wszystkie straty i zakończyć spotkanie 4 pkt zwycięstwem. Coś niesamowitego, dwukrotnie w tym meczu notujemy come backi z -13 pkt. Kluczem do sukcesu była zespołowość w ataku, ruch bez piłki i współpraca w obronie. Każda zawodniczka dołożyła od siebie sporo do końcowego zwycięstwa.